Αρχική σελίδα » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή εκδήλωσης

09.11.2014

12/12/2014, Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου

Η Υπηρεσία Συμβουλευτικής και Επαγγελματικής Αγωγής του Υπουργείου Παιδείας και Πολιτισμού της Κύπρου, το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου και το Κέντρο Έρευνας και Αξιολόγησης στην Επαγγελματική Συμβουλευτική του Τομέα Ψυχολογίας Πανεπιστημίου Αθηνών, διοργανώνουν και φέτος το Κυπροελλαδικό Συνέδριο Συμβουλευτικής και Επαγγελματικής Αγωγής. Η οργανωτική επιτροπή του Συνεδρίου, λαμβάνοντας υπόψη τα σχόλια και τις εισηγήσεις που καταγράφηκαν κατά την αξιολόγηση του περσινού συνεδρίου,  διαμόρφωσε τόσο τη δομή όσο και το περιεχόμενο του φετεινού θεματολογίου. Το Συνέδριο θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 12 Δεκεμβρίου 2014 στο Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου, με επέκταση του προγράμματος εργασιών μέχρι τo απόγευμα.

Θέμα του φετινού συνεδρίου είναι:

«Η Ενδυνάμωση του Καθηγητή/τριας ΣΕΑ: Σύγχρονες προκλήσεις και Μηχανισμοί αντιμετώπισης».

Πρόσκληση για υποβολή εργασιών